Tüm Kategoriler

Pazarlar ve Sektörler

1、Fren Balataları

Daha yumuşak demir oksitler ayrıca belirli bir sürtünme katsayısı ayarlamak ve siyah renklendirme için kullanılır. Ayrıca bu uygulama için ZHONGLONG, bu alan için özel demir oksit siyahı (PBK11) pigmentlerine sahiptir.

2、Deterjanlar ve çamaşır sabunları

Deterjanlar, en iyi beyazlık sonuçlarını elde etmek ve tekstil elyaflarında doğal veya aşınma sonucu oluşan sararmaları düzeltmek için formüllerinde Ultramarine Blue içerir. Bu formül tipik olarak Ultramarine Blue'nun zaten dahil olduğu mavi granüller içerir. Ultramarine Blue, sarı dalga boylarını emdiği ve yansıtmadığı için tekstil liflerinin beyazlığını artırabiliyor ve bu etki sayesinde kumaşın daha beyaz görünmesini sağlıyor.

Kumaşların beyazlığını arttırmak için optik beyazlatıcılar da kullanılır, ancak güneş ışığına maruz kalmaları kumaşları bozar. Optik beyazlatıcılar, görünmez ultraviyole ışığı emerek görünür ışık yayar ve böylece beyaz yüzeyin toplam yansımasını artırarak parlak bir görünüm verir. Ultramarine Blue, sarı ışığı emerek yansımasını önleyerek farklı şekilde çalışır.

Ultramarine Blue, fiber yapısına mekanik olarak yakalanır, bu, optik beyazlatıcının bir yüzey birleşimine sahipken kumaşa fiziksel bir giriş yapıldığı anlamına gelir. Ultramarine Blue'nun ultra ince partikül boyutu ve su afinitesi nedeniyle, daha sonraki yıkamalarda ortadan kaldırılabilir, tekrarlanan yıkama ve durulamalarla küçük bir yapı oluşturur. Bu nedenle ve yüksek ışık direnci nedeniyle Ultramarine Blue, bu uygulama için optik beyazlatıcılardan daha iyidir ve ayrıca ışığa maruz kaldıklarında optik olarak dejenere olma eğilimindedirler ve kendi başlarına sarı tonlar üretirler.

Optik beyazlatıcılar ve Ultramarine Blues arasında birbirlerini tamamladıkları ve iyi sonuçlar verdikleri için bir sinerji vardır. Güneş ve yapay ışık altında beyazlatma etkilerini birleştiren ve daha geniş bir spektrumu kapsayan tamamen uyumlu iki üründür.

Ultramarine Blue'nun Deterjanlarda kullanımını açıklayan aynı prensip, bu tür pigmentlerin Çamaşır Sabunlarında kullanımı için de geçerlidir. İkincisinde, Ultramarine Blue, kumaşları yıkamak için kullanılan tipik olarak mavi renkli bir kalıp sabuna dahil edilmiştir. Kalıp sabunun tekstile sürtünmesi: bir tarafta yüzey aktif maddeler içerdiğinden kumaşı temizler; diğer yandan, küçük Ultramarine Blue parçacıklarının fiber yapısı tarafından mekanik olarak yakalanmasına ve sarı dalga boylarını emmesine izin verir.